• Projekt "Aktywna tablica"

• Wykorzystanie TIK na zajęciach edukacyjnych w szkole

W naszej szkole wykorzystywana jest technologia informacyjno-komunikacyjna na zajęciach edukacyjnych prowadzonych, na życzenie nauczyciela, w każdym oddziale szkoły uczestniczącej w Programie i w liczbie co najmniej 5 godzin zajęć edukacyjnych, średnio w każdym tygodniu.

Dyrektor szkoły ustalił, że zajęcia z wykorzystaniem tych technologii, mogą być prowadzone dla każdej klasy w ramach wymiany sal lekcyjnych i w zależności od potrzeb nauczycieli danego przedmiotu. Baza lokalowa jest na tyle elastyczna, że każda inicjatywa lekcyjna będzie zrealizowana.

Szkolenia TIK w ramach programu "Aktywna tablica"

W związku z programem "Aktywna tablica" dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie uczestniczył w szkoleniu w zakresie "TIK: obsługa i wykorzystanie interaktywnej tablicy i monitora na lekcji" organizowanym przez Grupę MAC S.A. Warszawa. To kolejna baza wiedzy i umiejętności do wykorzystania zakupionego sprzętu mutimedialnego.

Szkolenie z zakresu stosowania TIK w nauczaniu

Dnia 11.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Woźnicach odbyło się szkolenie nauczycieli z zakresu stosowania TIK w nauczaniu. Dziesięciu nauczycieli z naszej szkoły miało możliwość poznania internetowych narzędzi wspomagających proces dydaktyczny. Nauczyciele poznali szersze możliwości wykorzystania monitorów dotykowych zakupionych w ramach programu "Aktywna tablica".

Szkolenie przeprowadził p. Tomasz Durkacz z Firmy "BEZKREDY" z Wrocławia.

Rządowy program "Aktywna tablica"

Nasza szkoła realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017–2019 – „Aktywna tablica”.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Wyposażenie lub doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne w ramach Programu umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów w szkołach.

W ramach programu do naszej szkoły zakupiono 2 interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu 65 cali. Monitor interaktywny to tablica lekcyjna XXI wieku. Uatrakcyjni prowadzone zajęcia i jednocześnie zapewni nauczycielowi duży komfort użytkowania. Wystarczy go włączyć i korzystać ze wszystkich funkcji interaktywnych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie

mgr inż. Wojciech Doda

• Szkoła Podstawowa w Baranowie
      • Baranowo 29 11-730 Mikołajki Poland